| AndyAndrey35 a întrebat:

Va pun o intrebare simpla:scoala de actorie ceva in sibiu este, va rog sau in Romania, ceva spune-ti ceva care sa ma pot duce, si daca e sa pot sta si acolo in gazda ceva puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la litere, acum sunt la master. Actoria e in aceeasi cladire. Deci aveam tangente si cu cei de la actorie, uneori ii auzeam in timpul cursurilor cum urlau, faceau in toate felurile pentru diferite roluri sau doar asa, de practica. big grin Cred ca daca te pregatesti bine, te duci fara emotii, poti intra. Nimic nu e imposibil. Gandeste-te: ai ceva de pierdut daca mergi acolo si joci in fata unui juriu/comisii?
Emotiile sunt pentru altii. Daca iti doresti intr-adevar sa fii actor, poti!
Daca te hotarasti sa dai admitere, te sfatuiesc sa te uiti la filme romanesti si nu numai, sa observi mimica, gesturile, postura, totul. Detaliile conteaza! Sper sa te vad pe lista de admisi. happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la Sibiu este in cadrul Facultatii de Litere si Arte. Specializarea Teatru - arta interpretarii caracterelor dramatice. Ai aici http://litere.ulbsibiu.ro/......etarii.pdf ce sa da la admitere.
Poti prinde camin, insa nici gazdele nu sunt de neglijat, totul la preturi rezonabile fata de Cluj sau Timisoara, de exemplu.

| AndyAndrey35 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu stau in sibiu deci nu e problemawinking

| AndyAndrey35 explică (pentru AndyAndrey35):

Cred ca sunt rai astia, of ca nu cred ca am mari, sanse, stiu sa ma prefac si sa recit o poezie, dar din frica de anul fi dat afar, dred ca ma scoate profesorii aceia crying

| AndyAndrey35 explică (pentru anonim_4396):

Ms pentru tot, uite id meu, sa imi spui mai multe pustea_a@yahoo.comn, eu implinesc 16 ani peste 3 saptamani happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Te-am adaugat de pe un id mai "special" de-al meu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Am fost la litere, acum sunt la master. Actoria e in aceeasi cladire. Deci aveam tangente si cu cei de la actorie, uneori ii auzeam in timpul cursurilor cum urlau, faceau in toate felurile pentru diferite roluri sau doar asa, de practica. big grin Cred ca daca te pregatesti bine, te duci fara emotii, poti intra. Nimic nu e imposibil. Gandeste-te: ai ceva de pierdut daca mergi acolo si joci in fata unui juriu/comisii?
Emotiile sunt pentru altii. Daca iti doresti intr-adevar sa fii actor, poti!
Daca te hotarasti sa dai admitere, te sfatuiesc sa te uiti la filme romanesti si nu numai, sa observi mimica, gesturile, postura, totul. Detaliile conteaza! Sper sa te vad pe lista de admisi. happy