| Anonima784 a întrebat:

Vă rog ajutați-mă cu sfaturi!
Nu știu ce vreau să fac în viață, nu am o orientare anume... și acum se fac înscrierile la facultăți. Am terminat profil uman, prima oara am vrut psihologie, dar ești muritor de foame dacă nu ești făcut pentru acea meserie și în plus mai este un pic până la admitere. Am de la ales dintre Marketing - Universitatea din București SAU Ase: contabilitate, finanțe-bănci(care am înțeles că este grea și se face M1), business și turism sau economie în relații internaționale. Vă rog frumos, ajutați-mă, ce îmi sugerați să urmez, am înțeles ca materia este predată de la 0, chiar nu știu ce să fac...

4 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Fa si tu ce-ti pofteste inima mai mult

| Nirvanaaa a răspuns:

E viitorul tău, cariera ta, nu putem face sugestii pentru asa ceva, mai ales ca nu știi ce vrei sa urmezi mai exact.
Deciziile legate de cariera le luam noi singuri. Tie ce iti place sa faci?

| Steaua19861 a răspuns:

Urmeaza un curs dintr-un domeniu care iti place si poate iti gasesti meseria visata, in timp ce urmezi o universitate cu un profil pentru care simti putina pasiune, se spune ca daca faci ceea ce ti place nu mai simti niciodata ca lucrezi.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Toate sunt grele, inclusiv Psihologie. Mai bine te angajezi decât să faci o facultate doar ca sa fie. Daca nu te pasionează oricum o s-o faci in sila.