| NicusorYo a întrebat:

VA ROG NU RADETI DE MINE, STIU E NASOL:d
Peste 4 luni fac 15 ani, si eu nu am avut nici o pretena(pe strada am vazut fete care imi plac 100%dar:
1. Mi-e frica ca are iubit si ma batestraight face
2. Poate ma respingecrying
3.Nu stiu cum sa ma adresez.
Deci cum sa ma adresez?
Daca ma respinge ce facsad?
Daca vine cu iubitu ei sa ma bata ce ii spunbig grin?
AM AVUT PRIETENE DOAR PE MESShee heeSI NU DIN ORAS DE LA MNcrying
Funda daca reuseskwinking

Răspuns Câştigător
| Silvia_6960 a răspuns:

Ok, in primul rand haide sa fiu directa. Esti baiat, trebuie sa fii cel indraznet, cel care ghideaza o relatie, sa fii figura puternica, desi inca nu ai varsta pentru a intelege. Si apropo de asta nu mi se pare intocmai o rusine ca nu ai avut niciodata o prietena. Ai doar 15 ani, nu grabi lucrurile. Haide sa rezolvam lucrurile pe puncte.

1. Ca sa eviti certuri inutile cu eventualul iubit care totusi nu stii daca exista sau nu, ar fi foarte bine sa intrebi fata, o data ce te iei in discutie. Asta ca toata lumea sa fie fericita, inclusiv tu.

2. Daca te respinge nu este absolut nimic rusinos. Pana la urma poate nu esti genul ei. Nu poti sa placi tuturor, si oricum macar ai incercat si ai demonstrat ca poti sa abordezi o fata si sa faci fata la orice raspuns.

3. Adresarea este importanta cand vine vorba de fete. Cel putin din punctul meu de vedere. Este foarte bine sa te duci la ea, cel mai bine cand o prinzi singura, sa te prezinti si sa ii zici ca ti-a atras atentia in mod particular. Daca si ea este interesata porneste o discutie despre filme, muzica, scoala prieteni, invit-o la un suc, sau sa se plimbe cu tine. Indiferent despre ce vorbiti incearca sa fii cat mai detasat si relaxat, ca ea sa vada in tine o persoana care stie ce vrea. Sper ca te-am ajutat, sa ma anunti ce ai facut!:*

5 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Dupa ceea ce ai spus mai sus deriva ca nu esti pregatit inca sa ai o relatie cu o fata dar nu este iremediabil daca te ajuta cineva sa iti schimbi caracterulhappy

| Saya a răspuns:

@bogdan happy dar poate pe mess nu le-a agatat doar le-a prezentat situatia si dansele s-au oferit sa il ajute...

Răspuns utilizator avertizat
| bogdanworld a răspuns:

Asa cum ai reusit sa le agati pe mess, asa trebuie sa faci si de fata cu ele.
cine te-a pacalit ca daca are iubit te bate? ii raspunzi: nu am stiut ca are prieten. si iti vezi de treaba ta.
si daca te respinge care e problema? sunt altele si altele si altele. cand nu te astepti atunci apare. eram si eu ca tine cand eram mic, credeam ca fetele vor doar baieti frumosi, cu bani, muschiulosi, etc. acum sunt mare, am bani etc, dar iti spun ca fetele nu vor bani (altfel acum eram cu haita de fete dupa mine). am prietena, sunt cu ea de 1 an, am avut si altele inainte, totul tine de tine, sa ai curaj si sa lupti pentru ce vrei. cea cu care sunt acum arata incredibil de bine, e superba, si totusi eu sunt acelasi urat, dar ea totusi ma iubeste, este innebunita dupa mine.
nu stii cand apare persoana potrivita, dar daca tu stai cu mainile in san nu o sa vina ea la tine sa iti zica: stii dragule, vreau sa fii cu mine. oricum acum pune si burta pe carte, ca esti mic, de fete te vei plictisi ai sa vezi...cand nu ai iubita crezi ca totul este superb daca vei avea, dar cand o ai ai sa vezi ca nu era cum ti-ai dorit.

| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
1. Nu ai de ce sa iti fie frica si de ce nu te asiguri daca are sau nu prieten
2. Daca te respinge vor fii si altele.Dca te respinge fii indiferent
3. In primul rand incearca sa fii prietenos si sa ai discutii amuzante sau sa gasesti ceva in comun de discutat.Vor decurge lucrurile de acolo...
Trebuie sa fii increzator! Ai incredere in tine! Fii tu insuti!
Te vei descurca nu iti face griji dar nu grabii lucrurile! Sper ca te-am putut ajuta! Bafta!