| Edynboorg_Elizabeth_1980 a întrebat:

Va rog sa-mi ziceti ceva sfaturi cum sa devii actrita? merci anticipat))

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este anul nasterii 1980? Ca vad ca scrii ca un copil de clasa a-I-a.Va trebui sa inveti bine.Sa intri cu brio la IATC.

| MihaelaDart a răspuns:

Sa lecturezi foarte mult, sa stii limbi straine, sa vorbesti si sa scrii gramatical si... sa urmezi facultatea de actorie!

| Mitsuri10 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa iti intri bine in rol si sa stii sa mimezi foarte bine personajele.(dam la o parte partea cu scrisul). Apoi trebuie sa ai tinere buna de minte pentru roluri.Si sa sri si sa citesti cursiv. Sper ca te-am ajutatwinking.

| Forumdintoate a răspuns:

Bună Elizabeth. În primul rând trebuie să ştii să citeşti şi să scrii corect gramatical în limba română ca să înveţi rolurile. Apoi mai întrebi pe google şi gata. Toate bune!

| Forumdintoate a răspuns:

Da Elizabeth. Ca să devii artistă trebuie să înveţi foarte bine limba română scris-citit ( şi gramatica eventual ) că altfel vei avea probleme cu rolurile, apoi mai cauţi pe google şi gata. Sincer, aşa este. Numai de bine.