| cccp a întrebat:

Va salut! Am nevoie de un sfat; tocmai am fost admis la Facultatea de Drept a Universitatii Bucuresti si la Facultatea de Management ASE. Ce as vrea sa stiu, este un obiectiv realist continuarea studiilor la ambele facultati in configuratia drept-zi si ase-id? Sau dificultatea materiei de la drept m-ar impiedica sa fac acest lucru? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna
facultatea de drept ca si facultatea de medicina si litere, nu prea iti permite o alta facultate in paralel, dar daca e la id a 2-a cred ca merge, depinde daca te descurci cu memorarea si daca poti sa faci fata, eu am terminat anul 1 la drept, intru anul 2, toti imi ziceau ca e foarte greu, etc, nu credeam, pentru ca mi se parea usor sa memorezi cateva chestii, dar nu sunt cateva chestii, in afara de caiet, ai de invatat si din carti destul de groase, si plus ca trebuie sa fi prezent cam la toate cursurile si toate seminarile. Acum e alegerea ta, daca o ai cu memorarea, e ok, daca nu. e mai nasol. Succes

1 răspuns:
| katy_3282 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa iti alegi doar o facultate fiindca la drept va trebui sa depui multa munca si vei avea nevoie de timp pentru studii! Alege o facultate si fa-o bine! In principiu ai putea sa le studiezi pe ambele insa peste un timp vei constientiza ca ai putin timp liber, si a fi greu sa inveti trecind de la una la alta fiindca ele se deosebesc mult! Ce nu ai alege iti doresc mult mult succes! Sper ca te-am ajutat! happy