| M12tf a întrebat:

Va salut pe toti!
Am si eu o intrebare legata de ceva, drag mie.
Doresc sa castig bani din chestia asta, insa nu stiu cu ce sa incep.
Doresc sa creez logo-uri si sa excelez in acest domeniu.
Nu prea stiu cum sta treaba cu aceste iPad-uri Pro. Pot ajunge bun avand o astfel de tableta?
Pro si contra? Pot castiga bani din aceasta pasiune? Sfaturi de inceput? Va multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce legatura au iPad-urile cu designul grafic? Absolut nici una! Sfaturi de inceput, ia si deseneaza pana iti vine acru, pune-le pe site-uri gen DeviantArt, vezi ce zice lumea.

| PainTech a răspuns:

Nu ai nevoie neapărat de tabletă. Pentru desen vectorial un mouse și un PC e suficient.

"Pot castiga bani din aceasta pasiune?"
Da. Am făcut câțiva bănuți din asta (100-200 de lei pe luna), dar ar fi de ținut cont că nu am lucrat prea mult și nici extrem de profesional, la un preț mic. Se poate și mai bine de atât.

Sfaturi : învață programul de editare bine, urmărește câțiva youtuberi care fac design grafic, fi pregătit sa întâmpini clienți idioți, exersează.

| scumbagnascar a răspuns:

Da, poti pune poze pe reddit, deviantart sau chiar twitter folosind mai multe hashtaguri, cresti incet si lumea poate iti acorda o sansa