| oklesgoo a întrebat:

Vă salut recent am aflat nota de la bac(9 de altfel) și m-am gândit să urmez o facultate. M-am gândit UTCN pe ramura construcții civile(CCIA) și în același timp să fac și modulul de profesor, îmi puteți da niște detalii cum e facultatea, orele de curs, profesorii, materiile, cum e fizica (țin să menționez că sunt un elev mediu la fizică), matematica etc. E o facultate de viitor, care îți asigură un salariu decent? Vă rog să îmi dați și alte detalii suplimentare pe care ar trebui să le știu
+++ Credeți că e o idee bună să fac 2 facultăți în paralel UTCN-constucții+modulul de profesor și cea de la UBB-FSEGA-pe contabilitate

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TU trebuie sa te decizi, ce vrei sa devii: inginer constructor, economist sau profesor.
Doua facultati diferite nu-ti recomand in acelasi timp (doar eventual unul dupa celalalt).

| oklesgoo explică:

Țin să menționez că am terminat profil științe ale naturii, la un liceu nu așa renumit