| KirraVladim a întrebat:

Vă salut.Stie cineva ce salariu are un SGP la poliția militară?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Aproape nici un raspuns la intrebarea asta nu va fi corect. Faza cu orice job in armata e ca ai un salariu de baza, dar sunt tot felul de alte sporuri si beneficii care se adauga.

La SGP e cam cat minimul pe economie, vreo 2000 de lei. Dar iti mai adauga la el pentru toate tampeniile posibile. Exista o antena undeva in orasul in care lucrezi? +5% "spor de radiatii". Trebuie, la un moment dat, sa folosesti un calculator? Inca trei zile de concediu. Au superiorii tai carti in gestiune? +250 de lei si de acolo. Nu mergi la popota? Inca 25 de lei pe zi lucratoare pentru "norma de hrana".

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate vad in anumite configuratoare undeva la 3300 de lei/luna, dar nu lua de buna aceasta informatie intrucat nu sunt actualizat cu anul 2024 (fiind informatii din 2023)

| TimberWolf a răspuns:

3000 de lei si banuiesc ca mai sunt cateva sporuri.

| Ciprian09 a răspuns:

3700-4500 lei, depinde de cate servicii au si cate ore de weekend acumulte! plus-minus!