| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare ceva ciudat ca o femeie să fie taximetristă?

V-ați urca în mașina uneia, ați avea încredere? Sau acceptați doar bărbați ca șoferi de taxi?

Răspuns Câştigător
| ForbbidenLife a răspuns:

Nu consider că ar fi ciudat ca o femeie să fie taximetristă. Oamenii au dreptul să aleagă profesia pe care o doresc, indiferent de gen.

62 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Am urcat, au condus mai bine ca destui barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am intalnit niciodata MACAR UNA! happy Ca sa imi pot face o idee! happy

Am intalnit in schimb Multe SOFERITE!
Conduc la fel de bine ca barbatii, unele chiar sunt mai prudente!

" V-ați urca în mașina uneia, ați avea încredere? "

DA! si DA!

DA! pentru ceea ce am spus mai sus! + DA! pentru siguranta pe care o ofera sexul feminin!
Desi recunosc nu calatoresc foarte mult cu taxiul ( mai mult autobuzul happy ), am fost nevoita de multe ori sa fac autostopul " ia-ma nene " iar aici as avea Romane sa iti povestesc happy. Stai linistita, NU am patit niciodata nimic! Nici ei! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.tpu.ro/......asteptati/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Când ai spus că ai făcut autostopul și că ai multe să ne povestești chiar m-ai speriat, am crezut că ai pățit ceva :/ happy Dar dacă ai făcut asta și mai ești și vie clar ești o curajoasă, dar ai și un înger păzitor care te veghează happy Be proud and happy! happy

| cristi202 a răspuns:

Intrebarea ta e cam... misogina. Femeile conduc clar mai bine ca barbatii. Nu o zic eu, o zic statisticile. Femeile fac mai putine accidente decat barbatii. Deci, nu ar fi o chestie de curaj, chiar as considera ca e mai bine asa. Si e asa pentru ca cele mai multe accidente se fac din cauza neatentiei, ori femeile surclaseaza barbatii la capitolul atentie.

| AnduȘtie a răspuns:

M-am plimbat cu o soferita la bolt si s-a bașit in masina?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

N-am treaba.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru AnduȘtie):

Vai ce scârbos ești!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e pistol cu apa, eu vreau sa vad femeie luptator commando!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Din experiența mea. Cei mai buni șoferi de taxi sunt femeile. Nu sunt bădărane. Vorbesc frumos. Stau atente la trafic și nu vorbesc la telefon. Dacă vrei servicii de limuzină la preț de taxi, le găsești la o taximetristă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Nu. 2. Da. 3. Nu.

| madalinaf0510 a răspuns:

Mi se pare o idee excelentă! De ceva timp se întâmplă și la bolt asta. De fiecare data aleg o femeie de când e opțiunea asta

| iulia0514 a răspuns:

Nu! De ce sa fie ciudat! In Cluj jumătate din taximetriști sunt femei și e super pentru ca majoritatea femeilor au mai multa încredere sa se urce în mașina unei femei decât a unui bărbat!

| NLS a răspuns:

Nu mi se pare ciudat nici sa fie șoferita de tir, sau pilot de avion, darămite taximetrist.

Am fost pana acum doar de 3 ori cu taxi condus de o femeie. A fost ok, exceptand faptul ca una era foarte irascibila, si înjura ceva bolborosind...
As alege oricând o femeie taximetrist, pentru ca am pățit adesea cu bărbații chestii de genul:
Eu cer la gara, si incep o serie de întrebări cu iz de interogatoriu, ce se sfârșesc mereu cu : "da' hai ca te duc eu pana acasă, băiatu! Da' sigur nu vrei?"

Cel mai mult m-a fascinat la volan o agenta de la o agenție imobiliara.
Tipa aceea chiar conducea exemplar, atent si foarte "hotărât".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am patit inca nimic! Tocmai de aceea, doresc, acum la 30 de ani sa obtin carnetul de sofer! happy Asta, si ca sa pot sa-i transport IN SIGURANTA si pe cei care au nevoie : de exemplu mama mea, copilul meu - catelul happy si pe matusa mea, daca ar fi nevoie, una din putinele persoane- resursa care m-au ajutat sa schimb ceva la mine, in bine " sa mut muntii din loc" happy.

Am avut FOARTEE MULTE PERIPETII, LA OCAZII...
In septembrie, anul acesta am fost nevoita sa fac autostopul dupa ora 12 dinspre oras spre tara. Un festival local, care se tine in fiecare an, eu imi facusem rezervare si chiar achitasem nota de plata online, insa cei de la Travelminute au mai cazat vreo 10 persone in aceeasi camera, deci primul venit, primul servit, Nah happy. Credeam ca voi dormi sub cerul liber pe o banca, in statia de autobuz. Faceam cu mana, dar ma si temeam de unii nebuni. Norocul meu a fost ca cineva dintr-un sat apropiat isi asteptase fiica de 16 ani pana tarziu sa iasa de la acel festival asa ca m-au tot adus pana acasa. Chiar s-au mirat cum am curaj sa fac cu mana, singura fiind in statie, trecut de 1 jumatate noaptea la ia-ma nene. Deci, da am si NOROC happy

( Am norocul scris in frunte, norocul meu happy ) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cat despre scoala de soferi - UREAZA-MI SUCCES!
AM NEVOIE! happy

| StrongHeart a răspuns:

Depinde cum arata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wow, dragă pufulete, dar aia da peripeție, și spui că ai 30 de ani și mai mergi la festivaluri, asta înseamnă că viața încă nu se oprește la 30 de ani, nu?! laughing Acum tu ești resursa mea. laughing Eu credeam că deja mă pregătesc să mor de la 27 de ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Chiar mă așteptat ca ăsta să fie primul răspuns. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa mi se para ciudat?
Este chiar nromal sa vezi si femei taximetriste, mai ales in orasele mari.
Nu sunt sexista, deci as urca in masina unei soferite oricand.
De altfel eu personal sofez de peste 30 de ani si in occident nu exista mentalitatea asta de om limitat, sa nu te urci in masina sofata de o femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Succes la examen! happy Pe mine ploaia m-a salvat că în ziua în care am luat examenul nu a fost nimeni pe șosea, așa că mă voi ruga să-ți pice o ploaie norocoasă la examen și ție sau dacă preferi soarele sau orice altceva, doar spune și se rezolvă. laughing Nu că aș vrea să fiu un mic extraterestru înger, dar chiar încep să cred în rugăciuni divine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu siguranta nu se opreste la 30 de ani! ( Nu santem / SUNT asa batrane inca happy mai avem de trait nitel pana la mumificare happy ). laughing
Desigur, ca dupa 20 si ( teminat liceu, facultate, postliceala... deci SCOALA!, devii mai singuratic, fie ca vrei, fie ca nu )- problema la mine a fost CA AM VRUT! sad ( are legatura cu neancrederea mea in oameni / mai ales in fiinta numita generic barbat, am patit anumite chestii, iar acum " suflu si-n iaurt".

Eu ziua mea ( am sarbatorit-o aproximativ recent ) am stat TOATA ZIUA TOLANITA IN PAT happy, BAND SUC & MANCAND DULCIURI & CONTEMPLAND LA VIATA MEAlaughing.
Dupa ziua in cauza, mi-am revenit si am sarbatorit cam o saptamana happy ( ( festivalul in cauza se numeste Castane 2022 sau Festivalul castanelor ).
Nu o sa sa mori, dar cu siguranta te va apuca cateo stare de asta happy, nostalgica & toate cele laughing
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Fii tu extraterestrul meu norocos happy

| blackann a răspuns:

Am fost cu multe femei pe uber/bolt.
bolt are si optiunea "women for women", nu vad care-i problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Nu vă luați de draga pufulete, vă rog happy este cea mai dragă ființă de pe aici laughing :♡

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Știți că aveți un amuzament ieșit din comun? happy Azi chiar am avut niște stări retardate, dar jur că după ce v-am citit comentariile am râs ca o retardată. laughing În sensul comic spre absurd dar bun. Chiar mi-ați oferit niște vitamine pentru suflet/psihic. Fiți pe fază să mai răspundeți la întrebările mele la fel de comic. happy Chiar am nevoie de râs în această perioadă. happy