| AvalohAlyn a întrebat:

Visul meu e să îmi îmbunătățesc sănătatea și după sa ajut la îmbunătățirea sănătății oamenilor, cum pot face acest lucru?
Îmi pot face un blog de sănătate în care sa pun informații prețioase și interesante despre sănătate?
Și vreau să știu ce pot face mai exact atunci după ce fac cursul de tehnician nutriționist.Adica ce posibilități am? Ce pot sa fac după? Cum pot sa ajut și în ce modalitate mă pot folosi de acel curs de tehnician nutritionist de 6 luni autorizat de Minister mai nou? E vorba de tehnician nutriționist nu de nutritionust sau medic,e un curs mult mai ușor și scurt.
Asta vreau sa fac in viața,sa ajut oamenii să fie puțin mai sănătoși,să mă folosesc de curs sa îmi îmbunătățesc și sănătatea și să ajut oameni.
Dezinteresat material adică nu mă interesează folosul material ci doar sa ajut, sa fiu util dar asta in viitor după curs și după pandemie.
Cum pot mai bine sa îmbunătățesc sănătatea oamenilor sau sa ajut cu sfaturi de sănătate și de suplimente? Cursul de tehnician nutriționist îmi este de folos in acest sens? Cum mă pot folosi mai bine de el?
Poate voi știți, eu sunt doar un tânăr deocamdată.
Dar am visat întotdeauna să contribui la binele omenirii chiar și foarte puțin, 0, 50 % sau 1% daca pot sa ajut în viața asta mă împlinește sufletește.
Pentru inceput mă gândeam să citesc cartea lui Dr.Vasi Radulescu :*Medicina povestita pe înțelesul tuturor" pentru a sti mai multe despre sănătate(deja știu câte ceva dar foarte puțin).E bine sa incep cu cartea aceasta pentru inceput?
Cum îmi pot îndeplini visul mai ușor?
Ideea e sa ajut, nu sa fac bani.
Visul meu e să fac bine.Chiar și la scara mică daca este.
Dau funda pentru cel mai bun sfat sau răspuns care îmi e de folos.
PS:E buna ideea cu blogul de sănătate?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai fa blogul de sanatate si cursul de tehnician nutritionist. Dar sa mentionezi pe blog ca sfaturile tale sunt doar generale si pentru oameni sanatosi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursul de tehnician nutritionist nu te va invata prea multe. Este un curs scurt si adesea cu informatii ne-updatate. Ce sa mai zic ca sunt si MEDICI Nutritionisti (Doctori, Masteranzi) care spun inepții. Nutritia e o stiinta care este in continua dezvlotare si cercetare, va trebui ca in paralel cu studiile sa iti faci tu "temele" si sa continui sa te informezi constant din studiile știintifice de specialitate.