| AndraAndrei12 a întrebat:

Voi ce credeti? Ce facultati sunt bune in Bacau? De cat sa fac o facultate si sa o fac fara rost, mai bine nu mai continu

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cu multa placere!

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am cunostinte cu facultate si au job de necalificat. Mai bine faci o scoala profesionala, sau un curs serios, si te alegi cu o meserie. Nu degeaba se zice ca meseria e bratara de aur. Avind o meserie la mina, oricind o poti profesa, oricind poti gasi de lucru, si poti cistiga serios de pe urma ei.

| AndraAndrei12 explică (pentru cristi202):

Multumesc frumos, dar ce spui decscoala de postliceala din Bacau pentru ca sa te faci asistent sau farmacist?

| cristi202 a răspuns (pentru AndraAndrei12):

Si o postliceala e OK, pentru ca e axata si ea pe o meserie. Am avut o vecina, o fata tare de treaba care a facut exact o postliceala pentru a fi farmacista, si de ani de zile lucreaza la farmacie. Dar dupa cum vezi, e vorba tot de o meserie ce o inveti.

| AndraAndrei12 explică (pentru cristi202):

Mersi mult

| cristi202 a răspuns (pentru AndraAndrei12):

Cu multa placere!