| TheBunny a întrebat:

Voi ce merserie ați vrea să aveți cand o sa fiți mari?
Eu nu prea știu.
Momentan as alege ceva intre:avocat, psiholog, jurnalist sau ghid turistic.
Dacă ați fii in locul meu ce ați alege?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aș alege între avocat și jurnalist.

| Legend123 a răspuns:

Eu vreau sa dau la sub-ofiteri la campina happy (deci mi-ar placea un loc de munca in politie)

| mmamiruna a răspuns:

Buna,

Depinde ce iti doresti tu sa faci cel mai mult. Din experienta iti spun ca a fi psiholog sau avocat implica anumite responsabilitati.
Cele doua profesii sunt profesii liberale, unde tu esti propriul sef si tu trebuie sa realizezi toate actele.
Jurnalismul si ghidul turistic reprezinta doua profesii foarte frumoase.

Succes!