| Regedesubmunte a întrebat:

Voi cum faceți să vă placă munca, să munciți cu plăcere?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

O munca repetitiva, care nu cere creativitate, care nu pune probleme de gandire, nu are de ce sa iti placa. Cine are o astfel de munca, trebuie sa se mai pregateasca, si sa faca o munca care cere mai multa inteligenta, si in general, orice calitati, indemanare, atentie, grija. Acea munca sigur ii va aduce satisfactii, atat munca facuta bine, in sine, cat si respectul pe care i-l va aduce.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal fac ceea ce imi place si ceea ce stiu, asa ca imi place ceea ce fac

| Lioana a răspuns:

Nu orice munca poate fi facuta cu placere. Fiecare are preferintele lui, talentele lui. Cine isi alege bine meseria si ii place ceea ce face, munceste cu placere. Trebuie sa gasesti domeniul care te implineste pe tine.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Foamea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incer sa combin cu ceva care-mi place de exemplu ascultind muzica...

| EMKing a răspuns:

Salut, uite eu de exemplu cand nu am nici un chef de munca, si trebuie sa muncesc... ma gandesc ce anume pot face cu banii pe care ii voi lua la salariu.

| Sandor12921 a răspuns:

Fa afaceri!

| Zamina a răspuns:

Incearcă sa gasesti aspectele pozitive.Sau incearca sa te motivezi singur. De exemplu, spui in mintea ta,, mai am putin "sau,, nu mai am mult" sau,, dupa ce termin cu bine am sa fac asta(...)". Este cel mai bun mod sa faci un lucru cu placere happy
Sper ca te-am ajutat.

| minrest a răspuns (pentru Zamina):

Daca te bucuri ca nu mai ai mult, inseamna ca nu iti place. Tu il inveti sa suporte ceva neplacut, nu sa ii placa. Munca poata sa placa mult, sa stii, daca e creativa, daca cere ingeniozitate, inteligenta, indemanare; in viata multor oameni munca e principala placere.

| Prietenulmeu a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce îți place și să te înțelegi bine cu colegii de munca