| aradeanca a întrebat:

Voi cum v-ati imbraca la un interviu pentru un job de asistent personal?

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

"Asistent personal" cool...suna "cool" postul asta!
In fisa postului se specifica cumva:"all time"?

4 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Bineinteles abordezi tinuta eleganta, nu prea sexi, ca sa nu lasi alte impresii dar in orice caz sa te simti si tu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand niciodata sa nu te imbraci la un interviu asa cum tu nu te imbraci de obicei la servici.
Tinuta ar trebui sa fie office. Nu neaparat fusta si camasa. Dar sa fie decenta si adaptata varstei tale. Iti poti lua chiar si blugi daca ii asortezi cu un sacoas si o camasa
Link ajutator: http://suntfata.info/2009/02/18/tinute-office/

mlm
| mlm a răspuns:

O tinuta cit mai decenta, astfel incat patronul sau directorul sa-si poata face o impresie buna despre tine, nu apela la tinuta sexi sigur nu vei fi vazuta cu ochi buni.Bafta.

| alinutzaa2009 a răspuns:

Camasa obligatoriu si pantofi cu toc....pantaloni negrii sau jeans inchis la culoare.