| LadyDeny a întrebat:

Voi fi clasa a9a la pedagogic si as vrea sa stiu ce cerinte sunt, este greu/usor, cum va fi, intelegi voi laughing) astept parerile persoanelor care au facut acest liceuwinking

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

happy Foarte frumos.
Clasa a 9a este ușoară(exceptând că este primul an de liceu bla bla, profesori noi bla bla).
O să faci practică pe toți 4 ani, însă a 9a este doar pentru „asistență". Ce înseamnă asistență? Vei asista la diferite clase/grupe( depinde cum vă repartizează) și vei vedea diferite lecții ale învățătoarelor, educatoarelor.
Profită de clasa a 9a, sunt foarte multe de învățat și în a 10a nu vei mai avea timp de răsfoit! O să fie tot mai greu.

Este un profil foarte greu, la fel precum meseria... însă se merită!

| Vi003 a răspuns:

E un liceu greu, dar interesant. Practica pedagogica e partea cea mai frumoasa. Vei studia pedagogia, psihologia, metodicile de predare ale obiectelor cuprinse in programa scolara a cls. I-IV. Succes!

| h3r a răspuns (pentru Vi003):

Da, însă metodicile se învață abia în clasa a 11-a. În rest, doar la practică se aplică.

| Vi003 a răspuns (pentru h3r):

Pe viitor metodicile, i-am spus la general.