| Ducbuc90 a întrebat:

Voi lasa-ti baccis la cei ce aduc mancarea? Tazz glovo uber etc?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da las.

| Furnicuta000 a răspuns:

La aia care se duc la restaurant sa-mi ia mancarea si apoi vin sa mi-o aduca la etajul 5, da, as lasa 5 lei. Dar la ala de la Fan Courier care are 500 colete in masina si ma suna sa vin jos sa mi-l dea, nu dau nimic

| mODIN a răspuns:

Da, pe Glovo poti sa le dau bacsis automat ca procent din comanda. Mereu le las 10%.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, las întotdeauna la orice fel de curier.
Și soțul meu e curier și îmi pare bine când sunt unele luni când face aproape încă un salariu numai din bacșiș.

| 1onur a răspuns:

Eu nu comanda niciodată. Eu fac piața și nu las niciun bacșiș mai bine îi i-au ceva la un copilaș care n-are ce sa mănânce decât să la s bacșiș la oamenii în stare de muncă cinstită.