| zoltan119 a întrebat:

Vorbirea mai multor limbi oferă vreun avantaj în domeniul resurselor umane? Vreau să dau admiterea la facultatea de sociologie, departamentul resurse umane și eram curios dacă vorbirea mai multor limbi străine (maghiară și engleză) oferă vreun avantaj la admitere, respectiv în profesarea acestui domeniu.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Maghiara deocamdata nu o sa te ajute, dar engleza e esentiala ca sa te informezi in sociologie. Nu conteaza la admitere, dar poate sa te ajute chiar sa ramai in facultate sau sa intri in cercetare. Limba sociologiei nu e romana, nici maghiara. E engleza.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La orice job da bine sa stii mai multe limbi straine. PEntru admitere nu conteaza.

| BroascaCuElice a răspuns:

La admitere nu, dar cunoasterea mai multor limbi o sa iti ofere un avantaj in orice domeniu o sa muncesti