| miaumarian a întrebat:

Voua nu va e dor de Ceausescu? laughing ca me mi-e dor laughing)

Pe timpu lui nu exista internet protv hbo cluburi etc dar exista SIGURANTA TA pe care nimeni nu putea sa tio fure sad

Pe timpu lui nu exista grija ca azi ai servici si maine numai ai ca se da afara pe banda rulanta.

Atunci exista o singura clasa de oameni si anume MUNCITORI care aveau un trai decent....acu exista 2 clase de pameni si anume SARACI SI BOGATI

Răspuns Câştigător
| LittleEndian a răspuns:

Si in plus, nu existau stirile de la ora 5, care suna ceva de genul: "a fost injunghiat cu 10000000000(...) de lovituri de cutit" sau "răpusă de furia iubitului gelos". Bleah! Zici ca altceva nu se mai intampla in tara asta :-s

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pe vremea lui nea Nicu nu era vorba de SIGURANTA, era vorba de SECURITATE!

| PinkPanther a răspuns:

Da, exista siguranta ca daca ziceai sau faceai ceva din greseala, ceva ce parea suspect celor de la securitate te trezeai la inchisoare dupa multe batai primite fara sa ai dreptul sa te aperi.

| WR104 a răspuns:

Fiecare sistem are benificiile si inconvenientele lui.
Mie nu imi e dor de Ceausescu dar poate ca pe vremea lui era mai bine.
Noroc!

| Chαяtreux a răspuns:

Nu l-am prins, mi-ar fi placut CRED. Nu s-ar fi promovat atat incultura

| stpu a răspuns:

Daca in Romania avem o clasa politica imbecila si incompetenta, asta nu inseamna ca DEMOCRATIA este un rau al societatii si un regim care nu-ti ofera siguranta.
In Romania zilelor noastre nu exista SIGURANTA datorita coruptiei, incompetentei intalnita in institutiile statului si birocratizarii ineficiente. Dintotdeauna societatea a avut doua clase de oameni: saraci si bogati.
Democratia este perfecta pentru necesitatile societatii. Insa nu putem cere democratie unor comunisti(!).