| BoMbeRmEn a întrebat:

Vreau cateva informatii despre academia militara..adica dupa ce cermin liceul as vrea sa dau acolo. Ce medie, ce fel de cerinte au si cat mai multe informatii. Multumesc

4 răspunsuri:
| sickoffallthings a răspuns:

Nu conteaza media, trebuie sa dai admitere. Dai examen din roaman, engleza si mate de modul 2.

| MдĐдLiNид a răspuns:

O academie militara are de obicei medii mari, cam peste 9. Cerintele sunt ceva gen : trebuie sa fi sanatos, tun, dantura buna, conditie fizica buna, trebuie sa fi disciplinat, curat, ascultator, trebuie sa ai un caracter care sa iti permita sa te lasi putin calcat in picioara(retoric) de profesori, fiindca trebuie sa fi foarte respectuos si sa ii asculti chiar daca iti zic si sa mananci gandaci, cea mai mare greseala fiind sa-i corectezi sau sfidezi. Cam atat.

| NeymarJr11 a răspuns:

Sa ai media peste, 9, sa nu ai probleme sa nu ai tatuaje / sa nu fumezi / sa nu consumi alcol / sa nu ai probleme cu sanatatea / sa te scoli dimineata/ sa nu ai figuri / s-a nu te droghezi / s-a nu multe... nu recomand e viata grea, scularea la 6 dimineata big grin

| BoMbeRmEn explică:

Media 9 din cei 4 ani de liceu sau media 9 cu bacul si media din liceu?