| NiceBaby a întrebat:

Vreau in viitor sa fiu economista. Vreau o cariera buna ca oricine. Ce ar trebui sa fac de pe acum? Am 14 ani.In sens ca daca mi-as dori sa fiu cintareata as umbla la canto, dansatoare -la dans. Ce as putea de pe acum sa invat.Toti de virsta mea au cite ceva adaugator, si stiu ca e important.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea clasei a VIII-a du-te la un liceu economic, o sa te ajute apoi la ASE. Succes si numai bine!

| cristinuka_8768 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la liceu la un profil economic...cu alceva n-ai cum sa te pregatesti pentru viitor.pentru facultate.pentru viata
funda, pliz

| cncfpa a răspuns:

De la 16 anul o sa poti urma niste cursuri in domeniu, gen contabil, gestiune etc. poti gasi cateva pe http://www.cncfpa.ro - cauti in functie de pret si oras.