| Klandestin14 a întrebat:

Vreau o părere sinceră, in vara asta o sa ma înscriu la facultate la psihologie. Și nu știu ce sa aleg între București și Sibiu. Unde ar fi mai bine? Legat de oraș si de oamenii din el cat și de condițiile oferite de respectivul oraș.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Îți dai seama ca in Bucuresti ai cele mai mari șanse sa îți faci o cariera, in orice domeniu, asta e clar.
Și facultatea de psihologie de la UniBuc e cea mai buna din tara (cred ca după cea de la Cluj), mai sunt și alte tentative pe la universitatile private dar dacă vrei sa faci ceva măcar fa ca lumea.

| NGheorghe a răspuns:

Poate... in vara următoare, ca vara asta a trecut.
Apoi, de tine depinde cum se comporta oamenii cu tine, oricât ar fi ei de... (enervanți, politicoși, etc). In Bucuresti găsești mai multe oferte de închirieri, transport, dar este mai poluat. Profitori sunt peste tot.

| RoCkKiD a răspuns:

Cele mai ok facultati de Psihologie sunt la Cluj si Timisoara. Acum no' e adevarat ca Bucurestiul e capitala si acolo o sa ai cele mai multe oportunitati deci as opta pentru Bucuresti.

| Geaninapink99 a răspuns:

Dacă as fi in locul tau ..nu as alege niciuna din cele doua. AS ALEGE pe cea din Timisoara sau Cluj. De oamnei..hmm? depinde. avand in vedere ca Bucureștiul e capitala..ai putea da peste oamnei care sa se comporte mai nepoliticos (asta daca vi din vest sau nord vest)? dar desigur nu toti sunt asa

Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai nici o sansa, nicaieri.
E deja TOAMNA tongue

| Adry05 a răspuns:

Clar Bucuresti nu stiu de ce mai intrebi laughing