| Ronaldinho1 a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de politie Bucuresti. As putea invata pana in vara istoria, si engleza pe care nu o cunosc asa bine? As avea sanse sa intru?

5 răspunsuri:
| Lumia350 a răspuns:

Desigur,e necesar sa stii istoria pentru a da testul de acceptare, engleza la fel, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de capacitatea ta de învățare. Dacă ești genul care prinde repede și recuperezi materia la istorie și engleza, atunci ai sa intri. Dacă prinzi mai greu, ai nevoie de foarte multa munca.
Te sfătuiesc sa te apuci de meditații cât mai repede pentru ca admiterea e destul de grea și concurența e mare.
Muncește cât mai mult și ai sa ai rezultate pe măsură! Succes.

| neutrino a răspuns:

Concurenta fiind foarte mare, iti va fi foarte greu sa recuperezi astfel incat sa intri anul acesta, dar pentru cealalta vara ai toate sansele.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca te straduiesti si faci niste meditatii cu un profesor bun, eu zic ca ai avea sanse. Dar vezi ca ai si o proba fizica de trecut.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Bineinteles, insa va trebui sa lucrezi eficient: Probele scrise :
Istoria romanilor, lb. romana (gramatica), lb. engleza.

Tematica: http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html

Lectii, grile si meditatii pentru pregatirea la cel mai inalt nivel: http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie.html

Mult Succes!