| tiktak44 a întrebat:

Vreau sa dau la academie, dar am si niste planuri personale.Odata intrat la academie ce fel de viata voi duce,programul,strictetea? Eu vreau neaparat sa ma apuc de sala,voi putea face asta? Cat de des am voie sa parasesc unitatea (pentru a ma duce in oras, la cumparaturi, sala, film, etc.). Chiar desteptarea e la 6? Din cate stiu politia s-a demitilarizat.

Vreau raspunsuri doar de la cei care sunt admisi in cadrul aceste facultati si nu vreeau raspunsuri din acelea meschine menite sa te sperie cum am observat ca se practica.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti sala acolo din cate stiu. big grin

| tiktak44 explică (pentru anonim_4396):

Sper sa fie ceva de capul eilaughingsa nu fie facuta doar pentru a fi

| anonim_4396 a răspuns (pentru tiktak44):

Hm,dar vezi poate te poti duce pana in Bucuresti sa vezi cu ochii tai care sunt conditiile,cred ca ai voie,adica, ar trebui sa iti prezinte caminul, sala, unde inveti, etc.Sau ca sa nute duci degeaba in Buc, daca nu esti din Buc, poti da un telefon, vezi pe net un numar de la secretariat sau ceva.
Asta ca sa fi tu sigur ca sunt conditiile care le vrei. :S

| scufitaroz a răspuns:

Am o prietena care a terminat academia. Ai sala acolo. Sunt multe reguli stricte. In primul an nu puteai pleca decat la sfarsit de saptamana si in vacante acasa, dupa primul an nu a mai stat la camin mergea direct la cursuri pentru ca locuia in Bucuresti. (asa era in urma cu vreo 5 ani, acum nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp).

| tiktak44 explică (pentru scufitaroz):

Deci doar primul an e naspa, apoi e viata de camin