| Tekato a întrebat:

Vreau sa dau la criminalistica si m-ar interesa ce studii am nevoie ca si laborant si cateva exemple de institutii unde as putea studia asa ceva.

Răspuns Câştigător
| TcdTcdTcd a răspuns:

La Academia de Politie (Bucuresti) cred ca ai avea cea mai buna pregatire in acest domeniu.
Admiterea in institutie se face pe baza de examen : Romana, Istore, Limba straina (la alegere) si probe : sportive si medicale.

Subiectele la examen sunt tip grila.
Proba sportiva consta in:
-alergare de viteza 50m plat;
-aruncarea mingii medicinale de pe loc;
-alergare de rezistenta.

In legatura cu proba medicala nu am prea multe informatii sa-ti dau : din cate stiu este un test de psihologie, vizita medicala thinking

(funda?)

1 răspuns:
| pisikutzza22 a răspuns:

Eu am studiat criminalistica ca materie la facultatea de drept apoi poti face master in criminalistica