| unknow a întrebat:

Vreau sa dau la drept, sau la academia de politie.
daca sunteti draguti, m`ati putea ajuta cu informaii in leg. cu examenele pe care trebuie` sa le sustin pentru drept si academie? big grin
Si daca e vorba de istorie, cata istorie imi trebuie? Sper ca nu`i d`aia plicticoasa!
mersic frumos.

2 răspunsuri:
| ChristiaNNN a răspuns:

Cand am intrat eu la drept nu am dat examen. Am intrat pe baza de dosar. Au fost mediile destul de mari. Mentionez ca sunt la Brasov. Cat despre Academie...da trebuie istorie romanilor destul de multa. Nu te gandi acum ca trebuie sa stii sa faci lucrari de doctorart. Notiuni de baza.

| yasemin a răspuns:

Sfatul meu este sa dai la academie daca te tine conditia fizica pentru ca eu acolo am picat; examenele scrise nu sunt chiar asa rele daca inveti, pe cand la drept eu am dat exam la economie si la gramatica, am intrat insa acum sunt somer cu diploma happy chiar regret ca nu m-am straduit mai mult pentru academie. oricum intra pe site la academia de politie si la facultatea de drept si vezi acolo exact cerintele pentru examen.Bafta!