| TastedaBomb a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de Informatica si nu stiu din ce universitate sa fie ca sa beneficiez de o pregatire foarte buna ca viitor programator:
- Universitatea Bucuresti;
- Universitatea Al I Cuza Iasi;
- etc.
Ma puteti ajuta cu o apreciere referitoare la cele doua universitati?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele sunt facultati foarte bune
cu un avantaj pentru UBB pentru ca in Bucuresti sunt mai multe firme la care poti face practica, internship si tot felul de proiecte.

In rest pregatirea ta foarte buna nu tine 100% de facultate ci de studiul tau individual, facultatea, oricare ar fi ea iti da doar niste directii

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna universitate pe acest domeniu este UBB. Dintre cele 2, as alege Universitatea Bucuresti.

| NoLongerInUse a răspuns:

Verisorul meu a studiat (si studiaza) la UBB (Babeș-Bolyai University) si a fost foarte ok si am auzit ca e si buna.

nu stiu multe despre celelalte 2 deci nu-mi pot da cu parerea scuze

| Ketch a răspuns:

Cea din Cluj, după cum au spus și ceilalți, este cea mai bună pe domeniu în țară.