| best1people a întrebat:

Vreau sa dau la farmacie ca farmacist, dar toti imi spun ca e foarte greu avolo si sa aleg alteva.Intrebarea este vdaca chiar este asa greu si cu ce as putea sa compar aceasta facultate ca si dificultate,caci cu liceul nu cred ca pot, dar alta facultate ca si dificultate? Ca sa ii pot convinge si pe ai mei.
P.S.La Targu' Mures vreau sa dau.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Comparativ cu liceul, orice facultate este mult mai dificila!---numai pentru un singur examen vei avea de studiat sute de pagini de curs.Intr-o singura sesiune de examene, vei avea de dat intre 4 si 7 examene!
Facultatea de farmacie este mult mai usoara decat orice facultate tehnica ( facultatea de automatizari si calculatoare, facultatea de electronica, facultatea de mecanica etc.)
Fata de suratele ei, respectiv medicina generala si medicina dentara, farmacia este mai usoara.

p.s.Comparativ cu alte optiuni, facultatea de farmacie este o buna alegere!

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Medicina este la fel de grea (poate si mai grea). Trebuie sa te descuri foarte foarte bine la chimie daca vrei acolo.