| AlinutzaRouz a întrebat:

Vreau sa dau la medicina, dar nu stiu mai departe ce sa aleg, ce medic, ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Primi 3 ani (daca nu ma insel ) sunt de medicin generala, apoi te axezi pe un domeniu.
Eu unu daca as fii optat pentru medicina as alege chirurgia.
Dar cel mai bine intra la medicina si vezi ce te atrage mai mult.

| hashe86 a răspuns:

Initial la admitere ai de ales intre medicina generala si medicina dentara. daca vei alege medicina generala timp de sase ani vei avea suficient timp ce ramura sa imbratisezi mai departe. in plus specialitatea pe care vei merge va depinde foarte mult si de nota pe care o vei lua la rezidentiat.
dar pana acolo mai e deocamdata bafta la admitere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După primii trei ani de studii îţi vei forma o părere despre ce ramură ţi-ar plăcea să lucrezi: medicină internă, cardiologie, ortopedie, urgenţe, medicină legală, medicina muncii, medic de familie, etc.
Este o facultate care te învaţă ce este omul, cum se naşte şi cum moare!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vrei sa dai? da cat? si la ce doctor esti internata? cat mai este darul acum?

| aprilei a răspuns:

Medicina generala

| maya23_6465 a răspuns:

Medicina este o facultate foarte frumoasa, la inceput vei face medicina generala, iar apoi te poti axa pe un domeniu care iti place mai mult, daca iti plac copii poti fi pediatru, chirurg, cardiolog, neurolog. Te poti axa pe un domeniu preferat dupa ce iti faci o parere despre elewinkingSucces!