| ionela_8148 a întrebat:

Vreau sa devin actrita am 14 ani ce trebuie sa fac ca sa imi implinesc visu

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ionela, in tara noastra, in prezent, actorii mor de foame. Cei care mai au cate un rol in telenovele fac multe compromisuri.

| thegreatgatsby a răspuns:

Pentru inceput, ia cursuri de actorie.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Sa inveti sa scrii, in primul rand.

| emeris a răspuns:

Sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intereseaza-te de o scoala de arte de la tine din oras. Daca esti din Pitesti poti incerca la Sc populara de arte.Succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa organizezi un teatru sau un film la scoala cu colegii tai iar dupa aceea intreabai cum li s-a parut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul tau poate sa devina realitate daca ai putere de munca si multa perseverenta. Am 15 ani si la varsta de 14 ani am uracat prima oara pe scena, am inceput prin o piesa de teatru la scoala cu profa de desen, iar acum sunt cea mai tanara actita din echipa de teatru de la Centrul Cultural Eugen Ionescu si lucrez cu nul dinte cei mai buni regizori. Nu conteaza ce liceu faci dar ar fi mai bine sa dai la un profil bazat pe o limba straina, iar pentru inceput ia niste cursuri de actorie, uitatea la filme: de la cele de oscar pana la cele mute alb negru, citeste. Facultatea ideala ar fi U. N. A. T. C din Bucuresti. Nu renunta e cea mai frumoasa meserie. Succes kiss

| AηdeLle a răspuns:

In primul rand sa-ti doresti cu adevarat asta! Apoi, poti lua cursuri de actorie, participa la castinguri, chestii de genu`. Sh` in final, sa faci o facultate de actorie, dar pentru toate astea iti trebuie sh` talent, sh` va trebui sa muncesti mult daca vrei sa ajungi cinevahappy