| Pisicuta12345 a întrebat:

Vreau sa devin cântăreața. Am avut deja 3 concerte și mi-as dori sa îmi Spune-ți cum sa devin celebra?

Răspuns Câştigător
| alexandra109 a răspuns:

Intai ocupa-te de vocea ta, de drumul pe care vrei sa-l parcurgi... daca esti buna o sa devii celebra mai tarziu, nu dupa 3 concerte. fiecare cantaret celebru a plecat de jos si muncind a ajuns cunoscut.
pentru a deveni celebru trebuie sa muncesti mult cu vocea ta, sa exersezi etc.
o sa reusesti daca tu asta vrei cu adevarat! succes!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VictorFenrir a răspuns:

Perfectioneaza-ti vocea, canta un gen de muzica bun nu manele.Incearca sa fii originala, pune-ti clipuri pe Youtube pentru inceput ca sa te vad toata lumea, trebuie sa te duci si la o casa de discuri sa semnezi un contract cu ei pentru putina promovare.Si mai departe vei invata de la altii care deja sunt in domeniul asta.

| xSega a răspuns:

Postând clipuri pe Youtube si făcând vloguri

Bula
| Bula a răspuns:

Inscrie-te la o scoala /facultate de muzica, unde sa inveti CANTO.
Cand ti-ai perfectionat vocea, te poti inscrie la diferite concursuri, gen Cantarea Romaniei unde sa ocupi un loc cat mai bun.
Intre timp, poti face cateva videoclipuri cu cantecele tale proprii. Daca sunt reusite, le poti pune pe Youtube si le publici "gratuit" descarcabil. Crede-ma, e ceea mai buna reclama pentru a fi cunoscuta! happy