Întrebare recomandată | Simonaty a întrebat:

Vreau să devin programator. puteți sa-mi spuneți facultățile care au aceasta specializare și la ce materii să mă pregatesc mai mult.

Răspuns Câştigător
| andreeaoprea a răspuns:

Dap. Mai pot adauga=> Pentru poli mate + fizica si pentru cibernetica mate+economie(e in cadrul ASE-asta daca vii in Bucaresti, in rest nu stiu) asta pentru admitere. Recomandat ar fi evident sa fii cat mai bine pregatit la informatica. C-ul e baza... apoi in facultate se trece treptat pe POO: C++/C#/Java...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politehnica si Cibernetica ar fi recomandate.

| andreeaoprea a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap. Mai pot adauga=> Pentru poli mate + fizica si pentru cibernetica mate+economie(e in cadrul ASE-asta daca vii in Bucaresti, in rest nu stiu) asta pentru admitere. Recomandat ar fi evident sa fii cat mai bine pregatit la informatica. C-ul e baza... apoi in facultate se trece treptat pe POO: C++/C#/Java...

| gabigabiblue a răspuns:

Facutatile mate-info si va trebui sa te pregatesti la matematica informatica si fizica. succes!

| Simonaty explică:

Si la Politehnica ce specializare sa urmez?