| zebra12345 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de drept in strainatate,in Suedia, sau Norvegia, stie cineva sa imi dea numele unei faculatati sai sa imi zica concret ce trebuie sa fac ca sa fiu admis si costurile?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Citeste informatiile pentru Suedia :
http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Suedia

2 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Parerea mea: fa o facultate BUNA de drept de la noi - facultetea de Drept din Bucuresti, de stat, si dupa aceea poti face un master/specializare in Drept European, Comunitar, etc. la o facultate scandinava.Costurile se pot ridica la 3000-8000 Euro pe an.Succes!