| Odinn a întrebat:

Vreau să fac psihologie juridică, îmi place foarte mult. Ce părere aveţi? Se pot câştiga şi bani, sau o să rămână o plăcere? Am auzit că este şi foarte greu...

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu exista un astfel de domeniu de licenta la noi. Se face master Psihologie judiciara.http://www.studentie.ro/master/master-psihologie-judiciara-pid3478

| Mayar a răspuns:

La noi in tara nu castigi bani pentru ca n ugasesti loc de munca, la noi nu se tine cont de asa ceva. Justitia sta mizerabil.
In strainatate - da, ai sanse, vei castiga binisor, cat, n ustiu, cauta pe internet sa vezi si tu, dar in Romania - n-are rost. Justitia e la pamant, nu se respecta legile, dapoi psihologia?!