| xukaraluka a întrebat:

Vreau sa imi depun dosarul pentru facultate in Anglia si am inteles ca se acorda un imprumut de la guvernul britanic pentru a-ti platii studiile. Se aplica si la romani sau doar la englezi? Am citit pe un site si ceva de un "maintenance grant", daca venitul familiei este sub 21000 lire. Asta se aplica si la noi? Exista vreun tip de bursa de care as putea beneficia?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt sigur ca doar celor cu cetatenie britanica.

| elasexygagica a răspuns:

Va apuca pe toti fitele sa studiati in strainatate...stati dracul acasa

| pazy a răspuns:

Buna! Si eu m-am interesat de acest tip de iprumut si am aflat ca se acorda tuturor studentilor din UE care doresc sa studieze in Anglia, trebuie de puse anumite acte si da se acorda acest imprumut care practica acopera taxele universitare, insa dupa ce termini daca salariul tau depaseste 15000/an trebuie sa rambursezi banii cam 30-40 de lire pe luna pana achiti suma.bineinteles ca daca doresti sa studiezi in Anglia trebuie sa ai nota de la bac cel putin 8, dat acel tip de test de limba si ceva bani pentru primele luni. daca mai e ceva ce te nelamureste poti sa intrebi, daca pot te ajut cu mare placere