| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa infiintez o Intreprindere Individuala, si stiu ca pot fi asigurat in sistemul public de pensii, sanatate si somaj, dar in schimb nu pot fi salariat cu carte de munca. Cum pot rezolva problema vechimii in munca?

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Iti tzii evidentza cotizatziei catre sistemul public de pensii si la inaintarea dosarului de pensie contabila elibereaza o adeverintza cu perioada cotizata si cu aceasta si cartea de munca anterioara se depun la dosarul de pensie

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa cîte stiu eu, daca ai o activitate individuala esti obligat sa platesti asigurari sociale, sanatate, somaj etc.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu exista asa ceva consulta un reprezentant i t m si ti va sp ce trebuie sa faci