| mihaiel4ik a întrebat:

Vreau sa invat de psiholog, si nu stiu pin' in ce clasa sa invat la liceu pin' in a 9 sau 12?
Si daca nu se primeste de pisiholog ce profesie credeti ca e buna, dar si banii sa mearga bine.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ca sa fii psiholog trebuie sa urmezi o facultate iar pentru asta trebuie sa ai liceul terminat si bacul luat(asta insemnand sa faci 12 clase si sa dai bacul dupa).
Orice profesie e buna, important este sa iti placa ceea ce faci.
Pararea mea este ca sa fii psiholog este o meserie de umplutura in care chiar daca se castiga bine nu realizezi nimic.

| anutza a răspuns:

Pentru a fi psiholog trebuie mai intai sa faci facultatea de psihologie apoi trebuie sa te formezi pe langa un psiholog
e multa munca eu dupa ce am terminat facultatea am renuntat

| mihaiel4ik explică:

De ce nu realizez bine?
ca totusi nu am inteles?