| Bala203 a întrebat:

Vreau sa ma angajez la mcdonalds, am 16 ani și vreau sa lucrez 6 ore, ce salariu fără bonuri de masa voi primi?

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| aizen0567 a răspuns:

Nu mai țin minte exact care e cel brut dar lăsând bonurile la o parte ai 2000 de lei în mână

5 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

In jur de 1500 de lei

| Bala203 explică (pentru mODIN):

Teoretic nu ar trebui să fie minimul pe economie?

| mODIN a răspuns (pentru Bala203):

Pai da. Minimul e in jur de 2000 la program intreg, deci la 6 ore vei primi in jur de 1500

| Konstantinos99 a răspuns:

Scuze dar chiar vrei de la varsta asta? sunt lucruri frumoasa sa te bucuri, o drumetie o iesire la mare, pentru niste banuti, daca familia de sustine eu zic ca iti iroserosesti viata.De lucrat poti lucra o viata dar sa zambesti la soare pe plaja sau pe poalele muntilor nu o sa o pati face tot timpul, not respawn

| Konstantinos99 a răspuns:

1.772,25 lei in mana teoretic, practic poate sa fie si mai putin pentru ca nu ai nici bacul 1400-1775 lei si tichete vei avea 200-300 lei pe luna sau deloc in functie de politica mc si cum vor ei. Tichetele sunt obtionale!