| Zbant123 a întrebat:

Vreau să mă angajezi că șofer pe comunitate, dar ideea e că dau orașul în două săptămâni, deci nu am încă permisul
Dar m-am uitat pe un anunț pe OLX și am văzut că scrie, că primim și începători, nu înțeleg la ce se referă, la cei care nu au experiență pe comunitate, sau la ce-i care au mai puțin de un an de conducere, spuneți mi voi.
Dau funda

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai simplu e sa suni si sa afli. Începători sunt cei lipsiți de la experiență, nu oricine e dispus sa dea un camion de +100.000 euro (plus marfa) pe mana unuia care ieri a luat permisul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru regis):

Eu mă refer la șoferi de categoria b nu de ce, e o diferență

| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu da, dar cine angajează șoferi pe comunitate se refera la profesioniști.

| Mefi a răspuns:

De obicei cand zice începători se refera chiar la începători adica persoane care poate chiar nu au experienta multa in condus
Dar exista, unde se cere începători cum zici tu cu minim nu stiu cati ani de experienta dau chetii de astea
Dar atunci ar tebuii sa fie numiti începători si cu experienta in domeniu sau experienta asemănătoare
Sper ca te am ajutat
O seara fain sa ai