| Wo0W a întrebat:

Vreau sa ma duc in armata ca soldat la trupele speciale ce imi trebuie pentru asta astept raspuns de la cineva care a facut sau este in continuare in armata

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Îţi spun din mare ce îţi trebuie.

Încearcă să întri la o academie militară şi mergi pe trupele speciale.
Pentru asta trebuie să îndeplineşti următoarele condiţi.
-Să nu ai tatuaje
-Să ai peste 1.70
-Să nu ai media scăzută sub 8
-Să nu ai dosar penal.
-Să fii apt pentru probele sportive.

Îţi doresc mult succes.

| PaulTheBoneBreaker a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu sta treaba chiar asa. Nu exista Fortele Speciale la academiile militare. Trebuie sa termini Academia Fortelor Terestre din Sibiu, apoi un an de munca in armata (ca ofiter). Abia apoi poti sa continui pregatirea. Asta consta in alta academie. Targu Mures - abia acolo sunt Fortele Speciale.

| Wo0W explică (pentru PaulTheBoneBreaker):

Si daca nu ma duc la fortele speciale pot sa ma duc ca soldat la orice grupa?

| PaulTheBoneBreaker a răspuns (pentru Wo0W):

Ca voluntar, cred ca da. Du-te la Centrul Zonal de Recrutare din judetul tau, o sa te lamureasca acolo. http://www.mapn.ro/recrutare/bir.php