| Vaduva_Ana_Maria_1996 a întrebat:

Vreau sa ma fac cantareata ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ai putea incepe prin a te inscrie la un curs de canto! sub indrumarea unui profesor si daca si ai talent ai mari sanse sa ajungi catareata! bafta!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca totul se bazeaza pe calitatrile vocale, cu siguranta vei ajunge acolo unde vei dori, urmeaza o scoala de profil, daca nu poti urma cursuri de canto, iar daca iti permite si bugetu, poti alege in Bucuresti un meditator bun cum ar fi Crina Mardare..mult succes si o zi frumoasa sa aihappy

| Forev3rAlone a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai voce.Nu poti deveni cantareata fara talent. Apoi poti lua niste lectii de canto si incearca sa te faci auzita de cat mai multa lume. Eventual, participa la cta mai multe concursuri posibil.
Mai mult nu iti pot spune, pentru ca depinde totul de talentul tau, ambitie si chiar poate putin noroc. Dar, succes, pentru ca ai un vis mare! happy
Si iti dau un sfat:sa nu te bazezi doar pe muzica, pentru ca poti esua si atunci o sa iti fie greu sa renunti si sa te gandesti la altceva.Chiar daca esti sigura pe tine, incearca sa ai mereu si un plan 2. Pune mereu un,, daca" in fata. happy

| KaRa23S a răspuns:

Hello toata lumea vrea sa se faca vedete indiferent cat talent au. Acum vocea nu e de ajuns, trebuie sa stii teorie, adica sa urmezi o scoala, sa stii sa mai canti si la alte instrumente( asta suplimentar), si sa ai creativitate sa-ti compui melodii care sa ajunga hit-uri ori sa ai norocul sa gasesti un compozitor calumea. Ultima parte e cea mai importantawinking. Acum cantaret se face cine are relatii.

| XXXpavel22 a răspuns:

Sa te duci la tv