| miimi a întrebat:

Vreau sa ma fac designer, dar nu stiu cum sa-mi perfectinez desenatul, vreun sfat?

7 răspunsuri:
| Mishoo a răspuns:

In primul rand iti trebuie talent, apoi urmezi cursuri. daca vrei sa digital folosesti si o tableta de genul http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=245&lang=en

| happykill a răspuns:

Cauta tutoriale pe youtube, si vei gasi multe lucruri. restul vine de la sine

| CookieMonster_4926 a răspuns:

Ai putea merge la un curs de desen sau sa copii de cateva zeci de ori modele de pe internet asa mana ta se va obisnui happy

| xMileyOffGiirlx a răspuns:

1:se spune desenatoare si perfectionez
2:trebuie sa te concentrezi pe ceea ce vrei sa faci si o sa fie mai simplu si mai usor

| ToxicGirl a răspuns:

Banuiesc ca designer de haine...pai poti sa cauti pe youtube tot felul de filmulete cu desene facute de alte persoane si tu mai poti inflori ceva pe acolo. poti sa cauti pe google tot felul de desene cu haine.si cel mai important e sa nu te grabesti! ori cat ar dura sa faci un desen...trebuie sa ai rabdare happy

| AlicePotato a răspuns:

Uita-te pe YouTube. Si eu eram groaznica la desenat iar acum sunt cea mai buna din clasa happy

| UKFdubstep a răspuns:

Pai cam si eu am aceliasi inclinati in desen sa ma fac designer si recunosc ca si eu inca trebuie sa mai lucrez la desen sa ajung ceva,dar sfatu meu e sa faci multa pregatire la desen cu un profesor cat de cat specialist, si fi atenta la toate explicatiile lui si vei invata chiar si tactici noi. multa bafta, daca te-a ajutat cu ceva staful meu te rog sa dai funda. inca odata baftawinking