| Abracadabra22222 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu ca asistent la spitalul din judetul meu, nu as vrea sa plec din tara. Imi puteti spune cati bani, ma refer la venit net castig ca asistent medical? Tin sa precizez ca am facultatea de biologie terminata si acum fac masterul. Ma aproprii macar de pragul de 3000 lei aici ma refer cu tot cu sporuri, ture de noapte si de weeken? Cine stie va rog sa imi raspundeti daca aveti timp si sunteti interesati sa ma ajutati sau ce sfat mi-ati da? Sa raman sau sa plec?

1 răspuns:
| oz_1736 a răspuns:

Ti-a promis cineva un post fara spaga? Fara sa numesc orasul iti spun cam atat 3000€ pentru infirmier si cam 7/8000 € asistent (șpaga). 1500 € a dat un infirmier doar sa se schimbe la alta sectie. Dar tu spuneai de salar. Depasesti 3000 lei