| buhu a întrebat:

Vreau sa ma lansez cu o carte in literatura si nu prea stiu ce sa fac! va rog ajutati-ma! dau funda!
happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrie cartea si apoi trimite manuscrisul la editurile care publica acelasi gen de carti. Daca le va place o vor tipari si distribui si vei primi si o suma oarecare.
Daca nu este retinuta de nici o editura atunci poti s-o tiparesti si distribui pe cheltuiala ta.

| Just1edy a răspuns:

dai un titlu cartii, povestea(povestile) imaginara sau reala, un sfarsit fericit si o tiparesti. sper ca te-am ajutat

| Kaℓi a răspuns:

Cartea e scrisa deja, ori e doar un proiect?
Ce gen de literatura e?
A citit-o cineva? ce parere a avut?
Nu poti fi ajutat daca nu dai mai multe date.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Să publici o carte nu e chiar atât de uşor pe cât pare. Ştii ce caractere trebuie să ai în Word şi cum se întocmeşte o lectură? La Editură, dacă nu găseşti un sponsor, trebuie să suporţi singur cheltuielile, pentru a fi distribuită cartea în librării. Vorbeşte cuiva care e în domeniu să îţi ofere mai multe detalii.