| mister_9867 a întrebat:

Vreau sa -mi fac niste teste de aptitudini sa vad cam ce facultate pot s aurmez ca sunt nehotarata.Am cautat pe net si nu gasesc, la liceu nu mai sunt. Ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite aici unele destul de bune: http://www.siliconindia.com/testservices/index.php

| psiholoaga a răspuns:

La liceu aveti consilier scolar? El ar trebui sa iti faca testele gratuit si sa le si interpreteze. Testele de pe net, quiz-urile, nu sunt profesioniste; sunt inventate de te miri cine. Cauta prin librarii carti de teste concepute de psihologi. Si eu am una foarte buna, se numeste chiar teste de aptitudini. Dar nu imi amintesc cine a conceput-o.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ti-a raspuns deja has86! Pe de alta parte, faca ai terminat deja liceul, ar trebui sa te cunosti cat de cat, astfel incat sa ai idee, cat de cat, de ce esti in stare!

| hashe86 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un psiholog
ei iti pot face astfel de teste si le pot interpreta mai bine decat le face un test standard. sunt individualizate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i ascula