| cosmin986522 a întrebat:

Vreau sa-mi spuna si mie cineva la ce mai foloseste bacu in ziua de azi? La vara il dau si daca il iau ce pot face mai departe cu el?

14 răspunsuri:
| inconscient a răspuns:

Sa-ti iei o slujba calumea si sa castigi bani? laughing Cum adica la ce foloseste? Esti nebun? laughing

| Klaryssa a răspuns:

Serios?!hee hee Ma rog... Fara bac e mai greu sa iti gasesti un loc de munca bine platit, daca ai bacul ai acces la : Avocat, doctor, chirurg, judecator ect. eu te sfatuiesc sa te pui pe invatat daca nu vrei sa ajungi vanzator in piatawinking Bafta

| Radioactive a răspuns:

O nimica toată. Doar poți să dai la facultate și să îți clădești viitorul, atâta tot. oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| DayByDay a răspuns:

Cum adica ce? Facultate happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ai diplomă de bac înseamnă că nu ești capabil să promovezi, este un examen de maturitate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| TheDifference a răspuns:

In primul rand pentru a face o facultate acceptabila.

| michelia a răspuns:

Doar daca ai si bacalaureatul luat poti avea acces sa urmezi o facultate.
Poate acum nu e o optiune ideea de a-ti continua studiile, dar poate deveni in viitor. Pentru asta trebuie sa prinzi in vara trenul cu bacalaureatul.

| cOsmania a răspuns:

Pai in primul rand fara el o sa ajungi sa vinzi la piata! si punete pe invatat daca vrei sa ajungi cineva in viata!

| dgeko a răspuns:

Bac-ul e examenul vietii, fara el mirosi a prost.

| TheAce a răspuns:

Fara bacalaureat nu poti intra la facultate ori fara studii superioare nu ai sanse sa-ti gasesti un job bine-platit. In consecinta bacalaureatul este o caramida importanta ce trebuie pusa la fundatia care reprezinta viitorul tau.

| SurprizeWow a răspuns:

E un minim necesar pentru a trece mai departe: munca sau scoala. E la fel ca tabla inmultiri. Nimeni nu ti-o cere in mod expres, dar nu poti sa te descurci fara ea.
Succes!