| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca atunci cand merg la fac si imi bag dosarul de ex la facultatea de mecanica Craiova. si vreau sa optez pentru toate ramurile lor trebuie sa imi fac cate un dosar pentru fiecare ramura.

2 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

N am inteles despre ce ramuri vorbesyi tu acolo. banuiesc ca vrei sa iti duci dosarul la universitate si optezi pentru toate facultatile. da, trebuie dosar si eventual taxa pentru fiecare facultate in parte.

totusi poate te mai hotarasti si alegi 1-2 facultati.

| aleahimk a răspuns:

Daca vrei sa optezi pentru mai multe specializari din cadrul unei facultati, iti faci dosar pentru fiecare in parte, iar taxa este separat. 100 de lei pentru depunere si 100 pentru inmatriculare daca esti admis. La depunere platesti 100 de lei pentru fiecare dosar in parte. Dar media de admitere este cam aceeasi, cu diferenta de 50 de sutimi aprox. Daca vrei sa optezi pentru mai multe, ai putea sa depui dosar si la alta facultate, la una din specializarile ei. Bafta!