| CeNa_CaTa_1998_cwVg a întrebat:

Vreau sa stiu daca media pe un semestru e 10 si pe celalalt e 9 la purtare, mai pot lua premiu, media generala e 9.57 cu purtarea scazuta, mai ot intra la liceul militar?
sunt pe clasa 6.

Răspuns Câştigător
| abilaura a răspuns:

Imi pare rau dar daca ai media scazuta la puratare nu mai poti intra la liceul militar, cel putin nu in conditii normale (decat daca ai vreoo pila pe acolo care te poate "ajuta " sa se faca o exceptie). Regulile liceului militar sunt foarte stricte, iar pentru ei, nota la purtare este foarte importanta. Cel mai bine i-ai spune dirigintei ca vrei sa intri la liceul militar si poate o indupleci sa nu iti scada nota, caci cu 9.5 la purtare ai slabe sanse sa te primeasca la L.M.

2 răspunsuri:
| Chio9 a răspuns:

Frate azu sfatu meu..nu-l lua in serios daca-l consideri prost. Lasa' dracul de liceu militar.e foarte strict acolo, e gru si iti fu*i tineretea care merita traita. Mai bine mergi la un liceu oarecare axat pe materile la care esti tu bun..inveti la materile doar din care ai bacu pe clasa 12-a si in rest ai timp liber sa te distrezi sa pierzi nopti cu prieteni si altele. apoi iti iei bacu si te duci frumusel la academia militara dai un examen pe care il iei daca-ti doresti cu adevarat si cu asta basta. Daca nu mergi tot asa frumusel la penetenciar sau la pompieri si ai salar fratica. BAFTA.

| Oanaa93 a răspuns:

Daca ai nota scazuta la purtare risti sa nu te primeasca la liceul militar indiferent de medie...