| Culturism69 a întrebat:

Vreau sa stiu tot ce implica Armata. Adica, anul viitor cand fac 18 ani si vreau sa ma duc sa fac armata, toate implicatiile.
Ce fac acolo.
Daca trebuie sa platesc ceva.
Daca castig eu vreun ban.
Cat dureaza toata armata?
Dupa ce o termin, am asigurat vreun job ceva, e castig din toata treba asta?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| vali4789 a răspuns:

Depinde unde vrei sa candidezi : SGP(soldat gradat profesionist), maistrii militari etc..in cazul SGP dai examen la Breaza, examen fizic si psihologic. daca iei faci 6 luni instructie, am un prieten e pe la Covasna, acolo face instructia. apoi te repartizeaza..salarii bunicele

2 răspunsuri:
| MoNyKa66 a răspuns:

Castigi ceva: bun simt si te invata sa fii desciplinat.
Oricum, sunt niste reguli foarte stricte pe care trebuie sa le respecti.

| Mineツ a răspuns:

Pai pentru incepul Multi ani inainte sa fi sanatos big grin si in legatura cu armata acolo faci antrenamnte grele si stricte cred. nu cred ca trebuie sa platesti de vereme ce esti voluntar, da poti sa castigi bani buni din asta dar dupa ce termini toata armata, nu-s sigura cat dureaza dar la final ei iti ofera un job cu multe benefici BFT mai intereseaza-te si in real