| crst90 a întrebat:

Vreau sa trimit la mai multe firme un CV pe mail.dar nu sunt sigur daca trebuie pe langa CV-ul atasat mailului ..sa mai scriu ceva ..ca text. Va trimit acest CV pentru un viitor post liber sau bla bla bla ..nu stiu exact. ceva idei? cineva imi zicea sa atasez CV-ul si sa las mail-ul gol.

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

Salutare! Incearca textul asta: Buna ziua! Ma numesc xxxxxxx si, va trimit atasat in acest e-mail, cv-ul meu, pentru a-mi exprima dorinta de-a lucra in cadrul companiei dvs! Cu stima xxxxxxx (numa si prenume)!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu lasa mailul gol, gandeste-te ca multa lume trimite mail-uri asa, cum sa iesi in evidenta sa te ia pe tine si nu pe ei? Scrie-le cateva vorbe despre tine, numele si o mini-prezentare, un fel de cv-forma scurta dar nu spui tot ci ceea ce crezi tu ca ar fi interesant pentru ei, daca le atragi atentia vor deschide cv-ul, altfel sterg mailul direct fara sa-l deschida. Tot in aceasta scrisoare de intentie scrie si pe ce post ai vrea sa te angajeze, nu trimiti cv luati-ma si pe mine, precum ziceam, primesc mailuri multe, oamenii aia au mult de lucru, nu-si bat capul sa ghiceasca cam ce ai vrea tu sa faci sau la ce te-ai pricepe. Gasesti si aici ceva sfaturi si chiar modele de scrisoare de intentie, iti faci una standard si o scrii la toti. http://www.ejobs.ro/cariera/sectiune-stdent/articol-Scrisoaredeintentie

| Vasu27 a răspuns:

Salut.
Eu cred ca pe langa CV, trebuie si scrisoare de intentie.
Depinde unde aplici, vezi ce cerinte au de aplicare, daca iti cer si alte documente, da-le si trimite.

| Ioan_Botea_1960 a răspuns:

Vreau satrimit un cv la o adresa