| annemarye18 a întrebat:

Vreau sa urmez faculatea de inginerie pe specializarea ingineria mediului... cu ce profesii pot iesi?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Profesia nu poate fi alta decat aceea de inginer!---in niciun caz, profesie de medic, de arhitect, de jurnalist etc!
Poate doresti sa intrebi ce locuri de munca poti sa gasesti dupa absolvirea facultatii --- in niciun caz,"cu ce profesii pot iesi "laughing

| annemarye18 explică (pentru alessia5158):

Ok atunci este o facultate care se cere / se cauta pe piata muncii?

| alessia5158 a răspuns (pentru annemarye18):

Eu nu lucrez in domeniu si nici n-am lucrat --- deci, nu sunt informata asupra cererii si ofertei pietei muncii in materie de protectia a mediului.Tot ceea ce pot sa-ti spun este ca exista firme specializate in servicii de mediu, ca exista primarii care au nevoie de asemenea ingineri sau ca exista agentii judetene de protectia mediului ca exista agentii guvernamentale etc.Insa,nu-ti pot spune "cati" anume din "productia" anuala de absolventi vor putea" inghiti " firmele, agentiile sau administratiile locale.